title: "Teledyne Relays E3PT48D50, Relay, Solid State; 50 A; 520 VAC; Solid State; 3.94 in. L x 2.99 in. H; -40 de"
brand: "teledyne"
price: "€ 880.77"
---
# Teledyne Relays E3PT48D50, Relay, Solid State; 50 A; 520 VAC; Solid State; 3.94 in. L x 2.99 in. H; -40 de
**Brand:** teledyne
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Teledyne Relays E3PT48D50, Relay, Solid State; 50 A; 520 VAC; Solid State; 3.94 in. L x 2.99 in. H; -40 de by teledyne