title: "ONPOWPush Button Switch GQ16F-10E/J, Flat Round;Momentary, Ring Illuminated;1NO, Stainless Steel, 16mm;Pin Terminal(2.8×0.5mm); (GQ16F-10E/J/R/S(Momentary))"
price: "€ 14.95"
---
# ONPOWPush Button Switch GQ16F-10E/J, Flat Round;Momentary, Ring Illuminated;1NO, Stainless Steel, 16mm;Pin Terminal(2.8×0.5mm); (GQ16F-10E/J/R/S(Momentary))
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** ONPOWPush Button Switch GQ16F-10E/J, Flat Round;Momentary, Ring Illuminated;1NO, Stainless Steel, 16mm;Pin Terminal(2.8×0.5mm); (GQ16F-10E/J/R/S(Momentary))
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- Customers looking for quality international products
## Description